thajský polozelený čaj "Zmrzlý vrcholek" v bio kvalitě, minimální trvanlivost do: -

Thai Dong Ding Oolong Tea - bio - 2020

 
Dotaz k produktu

Thai Dong Ding Oolong Tea

"Mrazivý / zmrzlý vrcholek" Dong Ding [tung ting] je velmi povedenou thajskou (pevninskou) variací na slavný taiwanský (ostrovní) čaj

původ: Thajsko, provincie Chiang Rai, okres Mueang Chiang Rai
hmotnost (netto): 50 g
balení: třívrstvý - opakovatelně použitelný - sáček se zipem
datum výroby: 2020
minimální trvanlivost do: -
typ čaje: thajský polozelený čaj (oolong)
šarže: -
kultivar: indočínský klon čajovníku No.19
kvalita: NepustilTea-standard
certifikace:  Organic Thailand (thajské bio)

doporučená příprava:
do malé (cca 150-200 ml) vyhřáté konvičky vložte 5-8 gramů čaje, přelijte zchladlou až vroucí vodou a ihned slijte (tzv. oplachovací nálev, jež se nepije), další nálevy zhotovte obdobně ale čaj již slévejte do šálků, pro první regulérní nálev se doporučuje čas 30 až 50 sekund, čas dalších nálevů prodlužujte dle vlastní zkušenosti (vždy o 15 až 30 s -doporučuji průběžně kontrolovat chuť, každý čaj se může - v konkrétních podmínkách přípravy * - chovat jinak, zhotovit lze několik nálevů, 2. a 3. nálev se obvykle považuje za "nejlepší"
* záleží na tvaru konvičky, jejím vyhřátí, množství čaje, skutečné teplotě vody

alternativní příprava:
čaj lze s úspěchem luhovat ve studené vodě, kdy do skleněné lahve vložíme několik čajových lžiček čaje a luhujeme minimálně dvě hodiny (ideálně pak v lednici přes noc);  z čaje lze zhotovit jeden silnější nálev (resp. jednotlivé nálevy smíchat) a přelít přes led + ochutit (sušenou třtinovou šťávou, citronem apod.)pro přípravu čaje čínskou metodou Gong Fu Cha [kung fu čcha] si nemusíte kupovat drahé čínské soupravy, můžete si svůj čajový set poskládat z různých - vám milých - komponent, které již doma máte :-), obrázek je z degustace čajů a bylin v Domažlicích (20. 10. 2017 - Shakti Centrum Jóga)

cituji svého přítele Dr. Teamana:
"Tento čaj je uklidňující i povzbuzující zároveň, vhodný pro každého, kdo chce upevnit své zdraví, zbavit se stresu, oblažit celé tělo a zbystřit mysl. Je pro všechny, kteří se na věci kolem sebe míní podívat z nových úhlů... ať je to kdykoliv!" 

čaj najdete:
v degustační sadě č. 4

možné působení polozeleného čaje na zdraví:

Zdravotní účinky čaje, nelze na tomto místě uvést. Výslovně to zakazuje Nařízení Evropského Parlamentu a Rady č. 1924/2006 ze dne 20. prosince 2006 s účiností od 14. 12 2012. Prodejce nesmí u doplňků stravy a potravin (kam léčivé rostliny patří) uvést jakákoliv tzv. "zdravotní tvrzení" kromě těch, která schválí přímo Evropská Komise nebo Evropský úřad pro bezpečnost potravin. Proto najdete kompletní informace o působené polozeleného čaje jinde - pod odkazem Popis účinků bylin a čajů.