thajský polozelený čaj "Železná bohyně milosrdenství" v bio kvalitě, 50 g, minimální trvanlivost do: -

2021 Thai Thea Kuan Ying Tea - bio

Značka: NepustilTea-standard
 
Dotaz k produktu

Thai Thea Kuan Ying Tea - archiv

"Železná bohyně milosrdenství" (v Číně označovaný jako Tie Guan Yin [Tchie Kuan-jin]) je velmi povedenou thajskou variací na slavný čínský čaj

původ: Thajsko, provincie Chiang Rai, okres Mae Lao
hmotnost (netto): 50 g
balení: třívrstvý - opakovatelně použitelný - sáček se zipem
datum výroby: 2021
minimální trvanlivost do: -
typ čaje: thajský polozelený čaj (oolong) 
kultivar: Thea Kuan Ying Tea (Tie Guan Yin)
bio certifikace: mimoevropská certifikace TH-BIO-152-THAILAND, označení Organic Thailand (thajské bio), USDA ORGANIC (USA bio)
kvalita: NepustilTea-standard

doporučená příprava:
do malé (cca 150-200 ml) vyhřáté konvičky vložte 5-8 gramů čaje, přelijte zchladlou až vroucí vodou a ihned slijte (tzv. oplachovací nálev, jež se nepije), další nálevy zhotovte obdobně ale čaj již slévejte do šálků, pro první regulérní nálev se doporučuje čas 30 až 50 sekund, čas dalších nálevů prodlužujte dle vlastní zkušenosti (vždy o 15 až 30 s -doporučuji průběžně kontrolovat chuť, každý čaj se může chovat jinak), zhotovit lze několik nálevů, 2. a 3. nálev se obvykle považuje za "nejlepší"... Camellia sinensis (Čajovník čínský), odrůda Tie Guan Yin (všimněte si zakončení listů = typický tvar pro skupinu "čínských čajovníků")

cituji mého přítele Dr. Teamana:
"Čaj velmi vhodný pro chvíle pohody, po dobře odvedené práci, když se přemítá nejen o tom co bylo, ale hlavně o tom co bude, když se hledá jak zařídit aby to tak skutečně bylo, čaj pro plánování nemožného aby bylo uskutečněno vše možné!" 

čaj najdete v degustační sadě č. 4