zelený čaj označovaný jako "střelný prach" ze Šrí Lanky, 50 g, minimální trvanlivost do konce: 02/2021

Cejlonský zelený čaj - gunpowder - 2019

Značka: NepustilTea-standard
Cena 89,- Kč
Dostupnost: skladem
Množství:
ks
Dotaz k produktu

Cejlonský zelený čaj - gunpowder

čaj zpracovaný do malých pevných kuliček, poskytující silné povzbudivé nálevy, v Číně nazývaný "střelným prachem", který kdysi čaj uživatelům připomínal, zdařilá mimočínská produkce s jemnou chutí a příjemnou vůní

původ: Šrí Lanka (Cejlon)
hmotnost (netto): 50 g
datum výroby: 2019
minimální trvanlivost do konce: 02/2021
typ čaje: cejlonský zelený čaj
další označení čaje (varianty označení čaje Gunpowder v Číně): Zhu cha [Ču čcha] ("perlový čaj"), Chameau, "střelný prach" aj. 
balení: třívrstvý - opakovatelně použitelný - sáček se zipem
bio certifikace: N/A
výkonnost čaje na balení při doporučené přípravě: (text v přípravě)

charakteristika suchého čaje: (text v přípravě)

nálev: (text v přípravě)doporučená příprava:
použijte i čajovou lžičku čaje na 250 ml zchladlé vody (75 - 80° C), luhujte: první nálev 1 minutu a další nálevy dle preference síly čaje (teplejší vodou)
tip na alternativní přípravu:
čaj lze připravit na jeden i více nálevů, lze vyzkoušet čínskou metodu přípravy čaje Gong Fu Cha; naložením čaje do studené vody alespoň na dvě hodiny lze získat velmi osvěžující a chuťově zajímavý nápoj; horký silný nálev nalijte do sklenice s ledem + dochuťte vhodným sladidlem, bylinami, ovocem apod.vhodnost: čaj má hodně kofeinu, nehodí se pít večer, jinak není času kdy by se pít neměl
ingredience: nedoporučuji cokoliv přidávat
tea pairing: hodí se k jakémukoliv jídlu, po jídle i jen tak (doporučuju)
aspekt: jin (silně ochlazující)
šarže: N/A
kvalita sběru  a zpracování: mechanizovaný sběr a zpracování
kultivar čajovníku: čínský

(obrázek v přípravě)

můj známý čajmen (Dr. Teaman) mi sdělil následující moudro:
"V poslední době se jako Gunpowder často označují i čaje, které jsou záměrně zpracovány do jeho vzhledu, tj. rozřezané čajové lístky jsou strojně sbaleny do různě velkých pevných, tmavě zelených "kuliček". Mnohdy tyto čaje nepocházejí ani z čínské provincie Če-t´iang, kde je Gunpowder tradičně vyráběn. Takové čaje mají s pravým Gunpowderem pramálo společného a dokonce mohou být chuťově výrazně lepší. Mnohdy poskytují jemné a osvěžující nálevy podobné jiným špičkovým zeleným čajům. Cejlonský gunpowder je můj zamilovaný čaj, nedá se totiž moc přeluhovat a to mé zapomnětlivosti vyhovuje :-). Nejzajímavější je, že tam kde pravý Gunpowder bydlí se vůbec nepije, pije se hlavně ve světě, kam se vyváží téměř 100 % každoroční produkce..."

podobný čaj: Čínský zelený čaj - Gunpowder (v přípravě)