• Čajový adventní kalendář 2020
(údajně: V 19. století v Hamburku vymyslel protestantský duchovní jakýsi prototyp adventního kalendáře, vlastně i adventního věnce. Založil školu pro chudé děti. Ty se ptaly, kdy už budou Vánoce. Proto vzal v r. 1839 staré dřevěné kolo a upevnil na něj 24 svíček. Každý všední den včetně soboty zapálily děti svíčku červenou, v neděli pak bílou a uvědomovaly si, jak advent ubíhá.)

Nejstarší adventní kalendáře měly podobu uměleckých děl. První známý ručně vyrobený adventní kalendář vznikl v roce 1851. První tištěný kalendář s malými barevnými obrázky přilepenými na lepence vznikl mnohem později. V roce 1908 jej vyrobil mnichovský tiskař Gerhard Lang z Maulbronnu. Svůj vystřihovací kalendář nazval „V zemi Ježíškově“. Tento „Mnichovský vánoční kalendář” neměl ještě otevírací okénka, ale na počátku 20. století už Lang vydal první adventní kalendář s malými otevíracími dvířky.

(zdroj: internet)
Čajový adventní kalendář - 2020
právě v přípravě

24 minibalení čajů vás provede adventním časem a navodí klid před Vánoci, každý den si uděláte jiný čaj podle svého nebo přiloženého návodu

Zobrazit detaily Dotaz k produktu