• Popis účinků bylin, čajů a souvislosti... 
Vážení přátelé thajských bylin a čajů,

díky nesmyslným nařízením EP a rady ES, jež platí od 14.12.2012, vám nemohu - přímo při prodeji bylin a čajů v e-shopu - poskytnout patřičné informace o jejich účincích. Nemohu totiž u produktů napsat vůbec nic o jejich působení. Natož se nějak zmínit o jejich blahodárném vlivu na celý lidský organizmus! Byliny, jež prodávám jsou regulérně schválené doplňky stravy a z logiky věci (a selského rozumu zejména) vyplývá, že by měly být všemi dostupnými informacemi doprovázeny. Ovšem, nejde to. 

u_bylin_se_nesmi_nic_uvadet

Všechny informace, jež u produktů dřív byly, jsem musel vymazat. Naštěstí byliny (a čaje) své účinky nemění a je jim zcela jedno, kde se o nich píše a jestli to nějací chytrolíni zakazují či nikoliv :-). 

Přes všechny překážky, jež jsou osvědčeným, kvalitním a funkčním přírodním produktům do cesty stavěny (jen aby nebyl ohrožen farmaceutický průmysl produkující stále zrůdnější, nebezpečnější, neúčinnější a dražší léky...), zůstávají thajské byliny součástí asijské medicíny, jež má tradici tisíce let a je vlastně jedinečným kulturním dědictvím lidstva...

"Jediné věci které fungují lze pravděpodobně nalézt v přírodě" 

prohlásil v Bankog Post jeden z velmi uznávaných thajských lékařů (jež kombinuje klasickou medicínu s přírodními alternativami a místo syntetických léčiv používá pouze thajské tradiční byliny). Mínil tím, že na každý problém, každou chorobu a neduh existuje v přírodě lék v podobě čistě přírodních prostředků. Své prohlášení prokazuje úspěšnou léčbou i tak obávaných civilizačních chorob jako je rakovina.

Výklady apod. kolem zdravotních tvrzení, týkajících se doplňků stravy si můžete přečíst zde:

Zdravotní tvrzení
Základní informace k používání zdravotních tvrzení na obalech potravin a v reklamě na potraviny 
Používání zdravotních tvrzení na obalu potravin a v reklamě na potraviny


O doplňcících stravy si můžete přečíst zde:

Doplňky stravy, zdravotní tvrzení
Informace týkající se potravin, které se vyskytují v malých odměřených množství, zejména ve formě tablet, kapslí, pastilek, kapek atd. Obsahují koncentrované množství nutrientů, např.vitaminů, minerálních látek, extraktů bylin apod. Další informace se týkají používaní zdravotních tvrzení na obalech potravin. 
pozor - odkazy jsou zatím nefunkční
 

 označení Organic Thailand, USDA, OTOP aj.
 
 přírodně identické aroma
 
 ženšen - Gynostemma / Ginseng
 
 hořká okurka / meloun
 
 matcha - mletý zelený čaj
 
 GABA
 
 moringa olejodárná
 
 mulberry green tea (morušovník)
 
 citronová tráva / lemongrass
 
 puer / Pu-Erh
 
 vonokvětka - osmanthus
 
 hořký čaj / Ku Ding Cha
 
 čaromast Jiaogulan a Cannabis
 
 Helicobacter pyroli
 
 poznámky - různé informace
 
 Čaj pravý - Camellia sinensis
 
 maté (Yerba maté)