• Popis účinků bylin, čajů a souvislosti...
Vážení přátelé thajských bylin a čajů,

díky - dle mého názoru - nesmyslným nařízením EP a rady ES, jež platí od 14.12.2012, vám nemohu - přímo při prodeji bylin a čajů v e-shopu - poskytnout patřičné informace o jejich účincích. Nemohu totiž u produktů napsat vůbec nic o jejich působení. Natož se nějak zmínit o jejich blahodárném vlivu na celý lidský organizmus! Byliny, jež prodávám jsou regulérně schválené doplňky stravy a z logiky věci (a selského rozumu zejména) vyplývá, že by měly být všemi dostupnými informacemi doprovázeny. Ovšem, nejde to. 

Všechny informace, jež u produktů dřív byly, jsem musel vymazat. Naštěstí byliny (a čaje) své účinky nemění a je jim zcela jedno, kde se o nich píše a jestli to nějací chytrolíni zakazují či nikoliv :-). 

Přes všechny překážky, jež jsou osvědčeným, kvalitním a funkčním přírodním produktům do cesty stavěny (jen aby nebyl ohrožen farmaceutický průmysl produkující stále zrůdnější, nebezpečnější, neúčinnější a dražší léky...), zůstávají thajské byliny součástí asijské medicíny, jež má tradici tisíce let a je vlastně jedinečným kulturním dědictvím lidstva...

"Jediné věci které fungují lze pravděpodobně nalézt v přírodě" 


prohlásil v Bankog Post jeden z velmi uznávaných thajských lékařů (jež kombinuje klasickou medicínu s přírodními alternativami a místo syntetických léčiv používá pouze thajské tradiční byliny). Mínil tím, že na každý problém, každou chorobu a neduh existuje v přírodě lék v podobě čistě přírodních prostředků. Své prohlášení prokazuje úspěšnou léčbou i tak obávaných civilizačních chorob jako je rakovina.


Výklady apod. kolem zdravotních tvrzení, týkajících se doplňků stravy si můžete přečíst zde:
Zdravotní tvrzení
Základní informace k používání zdravotních tvrzení na obalech potravin a v reklamě na potraviny 
Používání zdravotních tvrzení na obalu potravin a v reklamě na potraviny

O doplňcících stravy si můžete přečíst zde:
Doplňky stravy, zdravotní tvrzení
Informace týkající se potravin, které se vyskytují v malých odměřených množství, zejména ve formě tablet, kapslí, pastilek, kapek atd. Obsahují koncentrované množství nutrientů, např.vitaminů, minerálních látek, extraktů bylin apod. Další informace se týkají používaní zdravotních tvrzení na obalech potravin. 
 

více informací viz:

Thai Bitter-Melon Tea (Momordica charantia) - Hořký meloun/okurka

Thai Gabaron Tea (thajská GABA - polozelený čaj, též "vědecký čaj")

Thai Ginseng Oolong Tea (thajské kamínky)

Thai Jiaogulan (Gynostemma pentaphyllum) - Gynostema pětilistá, "pětilistý ženšen"