Thai Jiaogulan – doplněk stravy, bylinný čaj z „pětilistého ženšenu“®

(Organic Thailand, USDA ORGANIC, OTOP, GMP, „ISO 9001:V 2000", THAILAND TRUSTED QUALITY)

Čaj z byliny Jiaogulan (lat. Gynostemma pentaphyllum) označovaná česky „gynostema“ (správně „gynostemma pětilistá“ nebo přeneseně „pětilistý ženšen"), je účinným adaptogenem, harmonizátorem a antioxidantem. Působí podobně (jako kořen ženšenu (Panax ginseng). Publikované vědecké práce uvádějí prokázaný pozitivní vliv byliny na lidský organismus zejména v následujících oblastech: reguluje krevní tlak (nízký zvyšuje, vysoký snižuje), příznivě chrání játra před toxickými látkami (antitoxické působení), podporuje imunitu a odolnost těla vůči stresu, zvyšuje výkonnost, vytrvalost a sílu, působí pozitivně na vylučovací systém (močové cesty, močový měchýř, ledviny), reguluje hladinu cholesterolu a cukru v krvi, kladně ovlivňuje psychickou rovnováhu a pomáhá proti nespavosti, dobře ovlivňuje celý kardiovaskulární systém a zejména srdce, je silným vnitrobuněčným antioxidantem a napomáhá dlouhověkosti, je velmi vhodný po chemoterapii a radioterapii (i jako prevence rakovinného bujení), pomáhá doplňovat fyzickou i psychickou energii (bez pozdější vyčerpanosti), podporuje dýchací ústrojí, snižuje horečku, zlepšuje funkci pohlavních orgánů a blahodárně působí na ženské reprodukční orgány, je vhodný při léčbě diabetiků, pacientů s hepatitidou B a chronickou bronchitidou, aktivuje všechny druhy metabolizmu (bílkovin, tuků a uhlohydrátů), přispívá tak k redukci nadváhy a udržení optimální váhy.

Nálev připravíme tak, že luhujeme 1 g suchého listu (cca jednu čajovou nevrchovatou lžička) v 250 ml horké vody po dobu 3-5 minut (podle chuti). Již minutový nálev je nebývale silný a aromatický. Typická sladká dochuť („aftertaste“) svou nevtíravou plností okouzlí každého a podobně jako u vína vybízí k dalšímu doušku.

Podrobnější informace naleznete na webových stránkách věnovaných pouze bylině: www.Jiaogulan.cz.

Důležitá poznámka: jedná se doplněk stravy - povoleno k prodeji OVZ-350-25.10.2006-4408, nevhodné pro děti, kojící a těhotné ženy, čaj může snižovat hladinu cukru v krvi, krevní tlak a srážlivost krve, max. denní příjem je výluh ze 4 g byliny, nenahrazuje pestrou stravu, ukládat mimo dosah dětí.

koupit Thai Jiaogulan

thai_jiaogulan_superior

Nejvyšší kvalita thajského jiaogulanu - NepustilTea-superior.Standardní (= vysoká) kvalita jiaogulanu - NepustilTea-standard.


Co je adaptogen?

Adaptogen =

a) příklad moderní definice (Andrew Weil, 2006, USA):
"Adaptogeny představují netoxické látky, jež nespecificky zvyšují odolnost organismu vůči širokému spektru škodlivých vlivů a jež normalizují tělesné funkce." 

b) širší (základní) definice:
Látka s adaptogenními účinky musí obecně splňovat následující hlavní kriteria (N.V. Lazarev, 1947, SSSR, I.I. Berchman a I.V. Dardymov, 1968, SSSR):
- musí nespecificky zvyšovat odolnost organizmu proti různým negativním vlivům (fyzikálním, chemickým a biologickým, včetně infekcí),
- její účinek musí normalizovat patologické stavy a vychýlené funkce organizmu bez ohledu na to, čím byly tyto stavy vyvolány a jaké jsou povahy,
- musí být neškodná a v organizmu působit minimální narušení jeho normálních fyziologických pochodů.Dárkové balení thajského jiaogulanu - kvalita NepustilTea-standard.