thajský polozelený čaj "Čtyři roční období" v bio kvalitě, 50 g, minimální trvanlivost do: -

2021 Thai Four Season Oolong Tea - bio

Značka: NepustilTea-standard
 
Dotaz k produktu

Thai Four Season Oolong Tea

polozelený čaj ze severu Thajska a s originálním názvem "Čtyři roční období"

původ: Thajsko, provincie Chiang Rai, okres Mae Lao
hmotnost (netto): 50 g
balení: třívrstvý - opakovatelně použitelný - sáček se zipem
datum výroby: 2021
minimální trvanlivost do: -
typ čaje: thajský polozelený čaj (oolong)
šarže: -
kultivar: indočínský klon No.21 (Si - Ji, rychle rostoucí, přirozený hybrid s původem na Taiwanu) 
kvalita: NepustilTea-standard
certifikace: Organic Thailand (thajské bio)

doporučená příprava:
do malé (cca 150-200 ml) vyhřáté konvičky vložte 5-8 gramů čaje, přelijte zchladlou až vroucí vodou a ihned slijte (tzv. oplachovací nálev, jež se nepije), další nálevy zhotovte obdobně ale čaj již slévejte do šálků, pro první regulérní nálev se doporučuje čas 30 až 50 sekund, čas dalších nálevů prodlužujte dle vlastní zkušenosti (vždy o 15 až 30 s -doporučuji průběžně kontrolovat chuť, každý čaj se může - v konkrétních podmínkách přípravy * - chovat jinak, zhotovit lze několik nálevů, 2. a 3. nálev se obvykle považuje za "nejlepší"
* záleží na tvaru konvičky, jejím vyhřátí, množství čaje, skutečné teplotě vody

alternativní příprava:
čaj lze s úspěchem luhovat ve studené vodě, kdy do skleněné lahve vložíme několik čajových lžiček čaje a luhujeme minimálně dvě hodiny (ideálně pak v lednici přes noc);  z čaje lze zhotovit jeden silnější nálev (resp. jednotlivé nálevy smíchat) a přelít přes led + ochutit (sušenou třtinovou šťávou, citronem apod.)příprava Gong Fu na pravidelné ašské čajové akci "Ašská čajová pohoda" v ašském muzeu (na zámečku, č. 12, 30. 03. 2017), foto: ašský web

cituji mého přítele Dr. Teamana:
"... no, shrnuto, je to čaj vhodný pro uklidnění před bojem, kdy se soustředíme na úspěch, koncentrujeme mysl, nabíráme nové síly a již jasně vidíme zanedlouho začínající nekonečné oslavy vítězství. Prostě je to suprčá!"

čaj najdete:
v degustační sadě č. 4

možné působení polozeleného čaje na zdraví:
Zdravotní účinky čaje, nelze na tomto místě uvést. Výslovně to zakazuje Nařízení Evropského Parlamentu a Rady č. 1924/2006 ze dne 20. prosince 2006 s účiností od 14. 12 2012. Prodejce nesmí u doplňků stravy a potravin (kam léčivé rostliny patří) uvést jakákoliv tzv. "zdravotní tvrzení" kromě těch, která schválí přímo Evropská Komise nebo Evropský úřad pro bezpečnost potravin. Proto najdete kompletní informace o působené polozeleného čaje jinde - pod odkazem Popis účinků bylin a čajů.