thajský polozelený čaj "Thajský slon" v bio kvalitě, 50 g, minimální trvanlivost do: -

2021 Thajský slon (No. 17) - bio

Značka: NepustilTea-standard
Cena 139,- Kč
Dostupnost: červenec 2021
Množství:
ks
Dotaz k produktu

Thajský slon

(Thai Chin Shin Oolong Tea, No. 17) "Thajský slon" je polozeleným čajem z taiwanského kultivaru čajovníku, přeneseného do vnitrozemí Thajska a dále šlechtěný na severothajských plantážích

původ: Thajsko, provincie Chiang Rai, okres Mueang Chiang Rai
hmotnost (netto): 50 g
balení: třívrstvý - opakovatelně použitelný - sáček se zipem
datum výroby: 2021
minimální trvanlivost do: -
typ čaje: thajský polozelený čaj (oolong) 
kultivar: indočínský klon No. 17
bio: Organic Thailand + certifikace pro trh USA (USDA ORGANIC)
kvalita: NepustilTea-standard

doporučená příprava:
do malé (cca 150-200 ml) vyhřáté konvičky vložte 5-8 gramů čaje, přelijte zchladlou až vroucí vodou a ihned slijte (tzv. oplachovací nálev, jež se nepije), další nálevy zhotovte obdobně ale čaj již slévejte do šálků, pro první regulérní nálev se doporučuje čas 30 až 50 sekund, čas dalších nálevů prodlužujte dle vlastní zkušenosti (vždy o 15 až 30 s -doporučuji průběžně kontrolovat chuť, každý čaj se může chovat jinak), zhotovit lze několik nálevů, 2. a 3. nálev se obvykle považuje za "nejlepší"... v Thajsku se běžně používá čínské nádobí a čajová moře všech typů i provedení :-)

čaj je i v degustační sadě č. 5

dle mého přítele Dr. Teamana jde o "thajského slona", kterého mi popsal následovně:
"Čaj s jemnými smetanovo-jahodovými dochutěmi a podtóny citrusů, silně podmanivých nálevů, velmi uklidňující, vhodný pro rozjímání, meditace a přemítání nad tajemnem mezi nebem a zemí, ideální pro každého, kdo hledá pohlazení, uklidnění, inspiraci, pohodu, tj. protipóly ke každodennímu stresu, hluku, nevlídnosti a neutěšené uspěchané době." 
po odmlce pokračoval
"Pamatuju si, že zpráva z roku 1895 pravila":
Romantické popisy nemají žádný protipól v realitě a bílý slon sám dokazuje že to je více nebo méně podvod. On není vůbec bílý, ale šedivý. Experti se mne pokouší přesvědčit že barva slona je poněkud popelavá a přenáší pozornost k růžovým očím a k bílým nehtům. Ale vše marně! Nepochybuji nyní a respektuji existenci této odchylky od obyčejného běhu přírody. Člověk který není zcela barvoslepý musí připustit, že ve stájích krále Siamu jsou sloni, jejichž barva, ačkoli není čistě bílá, si své pojmenování zaslouží. 
a nakonec dodal
"Název čaje Thajský slon je veskrze romantický a jde-li o slona bílého, skoro bílého nebo ne, to už si musí každý vybrat sám."

pro zvídavé:
ve wikipedii se praví, že
"Bílý slon je výraz pro vlastnictví něčeho, čeho se vlastník nemůže vzdát, i když cena (cena za vydržování) převyšuje užitečnost této věci."
vše podstatné o thajském bílém slonovi se dočtete na pěkných stránkách o Thajsku