Máme naději! 

Svým založením jsem optimista. V současné rozporuplné době je potřeba optimismus všemožně posilovat a šířit! Třeba klidem, rozvahou a užitečnou prací pro své blízké okolí. Kolem nás je až přiliš klamu, slibů, obhajob, výmluv, lží a šlendriánu. Prostor je jimi přeplněn. Na všech úrovních. Jedině užitečná a hmatatelná činnost s výsledky v něm dělá místo pro lepší existenci všech. Uspokojuje, beze slov, přesvědčuje a má smysl.

Nemusí to být nezbytně práce veřejná či pro veřejnost. Stačí aby byla pozitivní a ovlivňovala nejbližší okolí... Vzniká tak malá bublina pozitivizmu, která má šanci se protnout s jinou, podobně naladěnou. Čím bude takových bublin víc, tím zbyde méně prostoru na bubliny ostatní - netečné a negativní :-)...

Přes všechen ten marast klamu, populistických lží, novodobého tunelování a vládně-hradních-poslaneckých mafií máme naději. Minimálně v tom, že známá rčení: "boží mlýny melou pomalu ale jistě" a "lež má krátké nohy, daleko nedojde", svou platnost nikdy naztratily a věci se podle nich dříve nebo později stanou.

To je velmi uklidňující :-).

Exemplární lhář (oligarcha-agent č.25085-psychopat-zbabělec-neodpovědný-narcistický-populista) Bureš, brzy skončí v propadlišti dějin a dřív nebo později v teplákách. Hradní zaprděná smetánka se rozplyne jako pára nad hrncem. Zbude po ní jen hromada vajglů, nedopité lahve, špejle od jitrnic, ruské beranice, čínské hůlky a smradlavá pachuť papalášství. Z jezevce zalezlého v Lánech prýští jen slova zloby, pomsty, zášti a negativismu. Jeho existence se stala zcela zbytečnou. Jeho vlastizrádné činy jsou odstrašujícím příkladem a jeho projevy horší než hromada hnoje. Ta je - na rozdíl od jeho slov, stejně zasmrádlých - alespoň užitečná.

Jak jsem již předeslal: 

Máme naději! Není potřeba žít ve skepsi!

Protože "Nikdy není tak špatně aby nemohlo být líp". *

Změny se nezadržitelně blíží!

Staré struktury a partaje, které umí jediné - převlékat kabáty i košile, svetry a zřejmě i trenky a fusekle - se pomalu a jistě rozpadají. Mocní začínají mít velký strach. Ne z toho, co bude, ale z toho, co bylo. Komouši konečně vymírají! Do čela se postupně dostávají mladí. Ti, kterým stávající totalitně-kapitalisticko-lhářský-pročínský-proruský režim diletantů vadí. Všem mladým fandím. Všem, co to myslí vážně a nehrají si na zachránce či hrdiny. Všem, co se snaží o změny k lepšímu a dokáží rozlišovat co je dobré a co ne - nikoliv pro sebe ale pro všechny! Transparentně!

Fandím pirátům a starostům+nezávislým. Mějte hodně sil v roce 2021! Je už totiž potřeba toho kňouru, který za nic nemůže - protože maká dnem i nocí, i mezi tím - smést ze světla božího. I s jeho zástupy pomahačů a fandů s IQ tykve. Nadobro!

Aš, 31.12.2020

* (parafráze na výrok největšího Čecha - Járy Cimrmana "Nikdy není tak špatně aby nemohlo být ještě hůř")