Aš není konec světa ale jeho ZAČÁTEK :-)

pokud máte dojem, že jste v Aši na konci světa, hluboce se mýlíte, jste totiž na začátku

Koncem se obvykle rozumí něco, co už končí, je to uzavřené, je to na konci, je to definitivní, hotové, nelze to vrátit zpět, změnit, opravit... čili krátce KONEC a hezky česky "ende šlus". Co je svět, ví snad všichni. Co je Aš ví jen rodilí Ašáci. Spojit svět + konec + Aš si dovolí pouze vnitrozemec a náplava aniž by tušil, že opak je pravdou. V Aši totiž spouta věcí začíná. Svět je sice odsud vždy daleko, ale ne veškerý. A kdokoliv sem dnes kdykoliv přijede, může frčet libovolným směrem, aniž by pocit konce nebo dokonce konce světa zažil :-).

Ačkoli. Abych nebyl tak "akurátní". Kdysi to konec světa - toho malého československého - skutečně byl. Za "totáče". Desítky dlouhých let. Tehdy sem byla opravdová jednosměrná cesta, pod kontrolou mnoha skrytých očí, která nedovolovala odchýlení od trasy. Snad jen pohledem... Ale, to je již - z hlediska generačního - dávno. V dobách, kdy nebyly ani mobily a počítače, kdy věci byly jasnější, hranice zadrátované, police sámošek poloprázdné, informace dezinformacemi a čaj velkou neznámou.

Takže veďte v patrnosti, že Aš je začátek světa a dobře označený, skvělý začátek s nejkratším možným názvem (tedy pokud pomineme původní německé Asch :-) ... a basta!