Helicobacter pylori 

je mimořádně častý patogen (původce onemocnění). Infekce touto bakterií patří celosvětově mezi nejčastěji se vyskytující nákazy. Způsobuje velmi rozšířenou infekci bakteriálního původu, která zasahuje sliznici žaludku a dvanácterníku a vyvolává různé trávicí potíže. Časem způsobuje tzv. chronický aktivní zánět (gastritidu). Vznik žaludečních a dvanácterníkových vředů může vést až k rakovině žaludku. Je dokázáno, že přítomnost HP je hlavní příčinou karcinomu žaludku. Včasnou a efektivní léčbou můžeme těmto nemocem předcházet a zabránit tak vzniku rakoviny. Současná léčba infekce Helicobacter pylori je založena na trojkombinaci antibiotik s inhibitorem protonové pumpy. Trojkombinace antibiotik však vyvraždí s Helicobacter pylori i veškeré bakterie užitečné pro organismus - tedy imunitní systém. Avšak alarmující je hlavně skutečnost, že ve většině případů po čase dochází k návratu onemocnění a znovu nasazení antibiotické léčby. Právě narůstající rezistence Helicobacter pylori vůči antibiotikům, vedlejší nepříznivé účinky antibiotik na léčeného pacienta (úbytek dobrých bakterií v trávicím systému, průjem, křeče, celková slabost) a častý návrat onemocnění nutí hledat nové přístupy k léčbě.
zdroj: Internet, 13. 9. 2017zdroj: Internet, 13. 9. 2017
http://www.wikiskripta.eu/index.php/Helicobacter_pylori

zdroj: Internet, 13. 9 2017
http://www.wikiskripta.eu/index.php/Helicobacter_pylori

Proti bakterii Helicobacter pyroli lze bojovat užíváním Hořkého melounu (Hořká okurka, lat. Momordica charantia), jehož plody obsahují askorbigen (vázaná forma kyseliny askorbové) steroidní saponiny (tzv. charantin) a glukokinetické látky, jež pozitivně působí na snížení hladiny krevního cukru při onemocnění diabetem. Momordika zvyšuje účinek inzulinu. Mezi nejdůlěžitější účinky momordiky patří pozitivní působení při diabetu a jeho komplikacích, proti obezitě a ukládání tuků, u žaludečních vředů, proti Helicobacter pylori a zřejmě i proti mnoha druhům rakoviny. Nejzajímavější je působení momordiky proti ukládání tuků. Poslední dobou bylo prokázáno, že momordika snižuje množství tuku v těle zvířat vystavených nezdravé dietě se zvýšeným obsahem tuků. Momordika též snižovala množství vnitrobřišního tuku. Práce ukazují, že snížení obsahu tuku bylo provázeno celkovým zlepšením několika ukazatelů spojených s tzv. metabolickým syndromem (komplexem poruch v metabolismu krevních tuků a cukru, v řízení krevního tlaku a ukládání tukových zásob).

další označení: karela, momordika, „hořká okurka", „hořký meloun", charantea, gohyah... další 

Více informací o bylině najdete na www.BitterMelonTea.cz.
Informace z medicíny najdete na stránkách pro mediky http://www.wikiskriptech.eu.
Chci si koupit hořkou okurku!

 

Současná běžná léčba příznaků a důsledků činnosti Helicobacter pylori

(projevů - trávicí potíže - bolesti v břišní oblasti, nadýmání, nechutenství, nevolnost, zvracení, nutkáním na zvracení (nauzea), pocit špatného trávení, pálením žaludku, pálení žáhy, bolesti žaludku, nepravidelné vyprazdňování, zácpa či naopak řídká stolice, gastritida, dvanáctníkové a žaludeční vředy, akné, ekzémy, zápach z úst).

Současná léčba infekce Helicobacter pylori je založena na trojkombinaci antibiotik s inhibitorem protonové pumpy. Trojkombinace antibiotik však vyvraždí s Helicobacter pylori i veškeré bakterie užitečné pro organismus - tedy imunitní systém. Avšak alarmující je hlavně skutečnost, že ve většině případů po čase dochází k návratu onemocnění a znovu nasazení antibiotické léčby. Právě narůstající rezistence Helicobacter pylori vůči antibiotikům, vedlejší nepříznivé účinky antibiotik na léčeného pacienta (úbytek dobrých bakterií v trávicím systému, průjem, křeče, celková slabost) a častý návrat onemocnění nutí hledat nové přístupy k léčbě.

poznámka:
Helicobacter pylori je mimořádně častý patogen (původce onemocnění). Infekce touto bakterií patří celosvětově mezi nejčastěji se vyskytující nákazy. Způsobuje velmi rozšířenou infekci bakteriálního původu, která zasahuje sliznici žaludku a dvanácterníku a vyvolává různé trávicí potíže. Časem způsobuje tzv. chronický aktivní zánět (gastritidu). Vznik žaludečních a dvanácterníkových vředů může vést až k rakovině žaludku. Je dokázáno, že přítomnost HP je hlavní příčinou karcinomu žaludku. Včasnou a efektivní léčbou můžeme těmto nemocem předcházet a zabránit tak vzniku rakoviny.

odkazy:
https://www.wikiskripta.eu/w/Helicobacter_pylori
https://www.wikiskripta.eu/w/P%C5%99%C3%ADpravek_pou%C5%BE%C3%ADvan%C3%BD_p%C5%99i_eradikaci_Helicobacter_pylori
https://cs.wikipedia.org/wiki/Karcinom_%C5%BEaludku